Co ubrać w upalny dzień?

Co ubrać w upalny dzień?

2094 1396 Alamoda

Z pewnością w chłodniejsze dni marzymy o upałach i odwrotnie. W jaki sposób poradzić sobie z doborem stylizacji na upały? Z jednej strony chcemy prezentować się dobrze, a z drugiej jednak w sytuacji gdy w samej skórze jest nam zbyt ciepło, trudno jest znaleźć coś właściwego.

Na wszystko jest sposób

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim znalezienie ubrań, które będą wykonane z tkanin przepuszczających powietrze. W ten właśnie sposób można będzie nie tylko ładnie wyglądać, ale i zapewnić sobie swobodę. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju naturalne tkaniny jak len czy bawełna. Dzięki temu, że przepuszczają powietrze, można będzie w znaczący sposób ograniczyć pocenie się, nawet jeśli musimy zdecydować się na długi rękaw czy długą nogawkę. Ponadto warto jest pamiętać o tym, że zakładając właśnie długi rękaw i nogawkę ograniczymy bezpośrednie działanie słońca na skórę, a tym samym zmniejszy się pocenie.

Krój ma znaczenie

Warto jest postawić przede wszystkim na luźniejsze ubrania, ponieważ można będzie zachować swobodę ruchów. Wiadomo, że im coś jest bardziej obcisłe, tym mimo wszystko przepuszczalność powietrza znacznie ograniczona. Należy więc zwrócić na to swoją uwagę. Ponadto w przypadku kobiet bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na sukienki, nawet jeśli będą to maxi, to i tak na letnie upały świetnie się sprawdzą.

Modnie ale i wygodnie

Wiele pań decyduje się na bytu na koturnach czy obcasach. Wiadomo, że wychodząc z domu chcemy ładnie wyglądać i przebywając w nim również. Dlatego przede wszystkim należy zrezygnować z obcasów, ponieważ będąc w domu stopy powinny odpocząć od nich, to szczególnie ważne, gdy zwykle poruszamy się w butach na obcasach poza domem.