Botki na jesień i zimę

Botki na jesień i zimę

2064 1376 Alamoda

Szukanie obuwia na jesień i zimę to dla bardzo wielu pań naprawdę ogromne wyzwanie. Z jednej strony chcemy prezentować się kobieco, dlatego podobają nam się przepiękne buty na obcasach. Z drugiej niestety warunki atmosferyczne na tego typu rozwiązania nie pozwalają, co oznacza, że warto jest postawić nie tylko na fajny wygląd ale przede wszystkim na komfort użytkowania.

Na czym się skupić w trakcie zakupów?

Bardzo duże znaczenie ma nie tylko podeszwa, która powinna być wyprofilowana i dostosowana do powierzchni. Coraz większa liczba producentów obuwia stawia właśnie na podeszwę typu traper, ponieważ to właśnie ona doskonale radzi sobie w czasie śniegu czy nawet w trakcie spaceru po oblodzonej powierzchni.
Kolejną niezwykle istotną kwestia jest materiał z jakiego zostały wykonane buty. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą tutaj skórzane modele, jak i również zamszowe. W przypadku obuwia zimowego, należy zadbać o to, by posiadały one w środku dodatkowe ocieplenie. Wiadomo, że należy unikać sztucznych materiałów ponieważ wzmacniają pocenie się stóp, jak i również powodują dyskomfort.

Płaska podeszwa

W przypadku obuwia jesiennego i zimowego, bardzo dobrze sprawdzi się płaska podeszwa. Dzięki temu można będzie wygodnie i komfortowo się poruszać, nawet gdy warunki atmosferyczne będą niesprzyjające. Dlatego nawet jeśli dana kobieta uwielbia szpilki, to warto jest by na czas zimy zdecydowała się na znacznie bardziej wygodne obuwie.