Koszula oversize – must have na wiosnę!

Koszula oversize – must have na wiosnę!

2130 1337 Alamoda

Koszula oversize jest uniwersalnym, modnym i bardzo praktycznym elementem garderoby każdej kobiety. Chętnie łączymy koszulę z high waistami, często spódnicą, a także traktujemy ją jak sukienkę. Jakie stylizacje z koszulą oversizową są hitem sezonu 2018?

Koszula oversize – z czym nosić kolorowy model?

Koszula oversizeNajprościej zacząć od sprawdzenia, w jakim kolorze jest nam najlepiej. Istnieje oczywiście paleta barw na sezon jesienny, którą warto przestrzegać, by być top of the top, ale pamiętaj, że nie ma kolorów dopasowanych do każdej osoby i nie każdy, który pasuje koleżance, będzie odpowiednim dla Ciebie. Przypomnijmy jednak kolory sezonu jesiennego. To błękity, żółty, zielony, czerwony, pomarańczowy i odcienie amarantu. W naszej stylizacji błękitną koszulę łączymy z ciemnymi dżinsami (skiny, superskinny lub slim fit). Na koszulę wkładamy jasny płaszcz – kolor może być pochodnym od bieli, kremu, a nawet szarości. Dodatki w tym wypadku dobieramy na bazie kontrastu. Ciemne oxfordki, łączymy z dużą torbą i dopasowanym szalem. Warto pamiętać o tym, że casual basic w tym wypadku to podstawa. Taki look sprawdzi się jednakowo w pracy, na lunchu ze znajomymi czy nocnym wyjściu do kina. Oversizowa koszula, choć nadal męska, u kobiety staje się symbolem silnego charakteru, ale i subtelności i powagi.

Oversizowa koszula jako sukienka

Coraz częściej kobiety decydują się na to, by wielką koszulę zamienić w sukienkę. I słusznie! Nie ma nic bardziej hot. Wystarczy, że stylizację uzupełnisz o rajstopy z ciekawym printem lub delikatne legginsy. W tym wypadku legginsy nie gryzą się z koszulą, a wręcz przeciwnie to jedyne ich słuszne zastosowanie, poza siłownią. Wybieraj w kolorach, które są mniej klasyczne: pomarańczowy, czerwony lub zielony. Ta stylizacja idealnie nadaje się dla tej młodszej części kobiet. Propozycja dla odważnych to połączenie koszuli z twardymi traperami, dla mniej odważnych oficerki lub emu. Na taką koszulę warto zarzucić płaszcz, puchówkę lub trencz.

Na elegancko

Koszula oversizePołącz białą koszulę z czarnymi materiałowymi spodniami. Koniecznie załóż szpilki, ciemne okulary, i drobną biżuterię. Torba powinna być absolutnym szaleństwem w tej stylizacji. Nada Ci charakteru, indywidualizmu i na maxa odmłodzi. Taką wersję możesz wybrać na spotkanie biznesowe. Myślę, że każdy, kto siądzie naprzeciw poczuję jak silną jesteś kobietą. Nie zapominaj o mocnym charakterze perfum. Włosy zaczesuj do tyłu lub odrobinę pofaluj. Jeśli tego dnia będzie pochmurno, koniecznie zabierz ze sobą płaszcz. W przypadku stylizacji z koszulą oversize, świetnie zagra dwurzędowy płaszcz lub kożuch. Sprawdź, czy czujesz się dobrze w takim klimacie i eksperymentuj. Nawet, jeśli nigdy nie miałaś na sobie takiej koszuli.